Den populære
Shimano Ultegra gruppen kommer nå med elektronisk girskift.
Funsjonaliteten i
Ultegra Di2 er den samme som hos
Dura Ace Di2 – til og med med en oppgradering på kabeltypen – mens grepene er like til ’storebroren’. Dog er vekten høyere for Ultegra Di2; for det elektroniske girskiftet og naturligvis også for Ultegra gruppen som helhet.Ultegra Di2 består av bremsegrep med Dual Control grep (313 gr.), elektronisk styrte for- og bakskifter (162 og 270 gr), batteri (71 gr), samt elektroniske kabler. De resterende delene av gruppen hentes fra den eksisterende Ultegra 6770.
Teknologien er ’waterproof’, og fremover blir det også mulig å koble elektronikken til PC'en for å feilsøke eventuelle problemer. Til gjengjeld er det verdt å bemerke, at de to Di2 girsystemene - til henholdsvis Dura Ace og Ultegra -
ikke er kompatible .
Prisen er rimeligere enn for en alminnelig, mekanisk Dura Ace gruppe.
Et konservativt estimat fra Shimano går på at et fullladet batteri varer 2000 km før man må lade det igjen. Ladetiden er kun 90 minutter!
Les mer om gruppen her Det som ikke inngår i gruppen er kabel (EW-SD50) til fremgiret, kabel til bakgir, kabel til batteri, kabel langs diagonalrøret, eventuelt klemme til fremgiret (SM-AD67), kabelfører til ekstern wireføring (SM-EWC2), koblingsboks (SM-JC40/41) samt batterifeste (SM-BMR1). Disse må kompletteres separat.
Velg ønsket variant:
Krank
Vennligst velg
170mm, 52 x 39
172,5mm, 52 x 39
175mm, 52 x 39
170mm, 50 x 34
172,5mm, 50 x 34
175mm, 50 x 34
Kassett
Vennligst velg
12 x 25